Çekirge İlaçlama - Çekirge ile Mücadele | SEBA İLAÇLAMA

Çekirge İlaçlama

Çekirgeler zıplayan ve kanatları ile uzak mesafelere kadar uçabilen ve bitkilere zarar veren bir böcek türüdür. Çekirgeler genellikle sıcak bölgelerde tarıma büyük zarar verir. Ülkemizde Akdeniz ve Trakya bölgeleri çekirgeden en çok zarar gören kesimlerdir.

Çekirge istilaları çok sık görülürler. Bu istilalar insan sağlığı açısından sorun yaratmakla birlikte insanların mallarına verilen zararlar nedeni ile ciddi maddi kayıplara da neden olmaktadır. Çekirgeler toplu biçimde göç eden canlılardır. Geçtikleri alanları tahrip etme özellikleri nedeni ile zararlıdırlar.

Çekirge ilaçlama

Çekirge ilaçlaması nasıl yapılır?

İstanbul ilaçlama şirketi SEBA İlaçlama, çekirge ilaçlamada ortam şartlarına uygun sıvı ilaçlarla buharlama teknikleriyle ilaçlama yöntemini kullanır. Son teknoloji ekipmanlar ile çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen, Ziraat Mühendislerimizce hazırlanan Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı biyosidal ürünler, ilaçlar kullanır.

Çekirge ilaçlama bağ, bahçe, tarım arazileri ve tarlalar gibi açık alanlarda yapılan bir ilaçlama türüdür. Bu alanlarda ciddi zararlar verebilen ve büyük maddi hasarlara yol açan çekirgeleri yok etmek için tek çözüm profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yapılan ilaçlamalardır. Şirketimiz etkili ve kontrollü bir şekilde çekirge ile mücadele eder.

7/24 ilaçlama servisi

Çekirge ilaçlama fiyatları

İlaçlama firmamız, ilaçlama yapılan yerin metrekaresine, ilaçladığı haşere türüne ve ilaçlama yöntemine göre fiyat belirler. Hizmet verdiğimiz İstanbul tüm ilçe ve semtlerinde aynı fiyat politikasını uygularız.

Çekirge ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat çekirge ilaçlama ihtiyacınız için bize ulaşarak ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Çayır ve meralar, tarla bitkileri ve yem bitkileri, çeltik, hububat, ayçiçeği, pamuk, bağ, meyve fidanları, sebzeler ile pancar, pamuk ve tütün fidelerinde beslenirler.

Aradığı besini bulamayan çekirgeler pamuk, yün, at kuyruğu ve yelesini bile yiyebilir.

Çekirgelerin ortalama ömürleri 4 aydır.
Tarla çekirgeleri, yeşil çekirgeler, kara çekirgeleri, güdük çekirgesi, Fas çekirgeleri, Madrap çekirgeleri ve İtalyan çekirgesi ülkemizde yaygın olarak bulunur. Çekirgeler genellikle bitkiden bitkiye sıçrayarak beslenirler. Ancak yiyecek azalması durumda 2.500 km gibi bir uzaklığa kadar uçarak göç edebilirler. Saatte 16 km hızla uçabilirler ve havada 12 saat kalabilirler.
Çekirgeler insan ve diğer hayvanlar için zehirli değildir; fakat insanların ekinlerine zarar verdiği için zararlı bir haşeredir.
Çekirgeler bitkilerle beslendikleri için asla insanı ısırmaz, sokmazlar. Çekirge insana zarar vermez.
Çekirge mücadelesinde toplu mücadele çok öenmlidir. Yavru ve ergen çekirge mücadelesinde ilaçlama teknikleri yanında doğal mücadele de söz konusudur.

Hindi, sığırcık, leylek, karga, serçe vb kuşlar çekirgelerin yavru ve ergenlerini yiyen doğal düşmanlardır. Bu anlamda bu kuşların korunması ve gerekli tedbirlerin alınması gerekir.

Çekirge istilasından kurtulmak için çekirgelerin toprağa bıraktığı yumurtaların toplanıp yok edilmesi gerekiyor.

Ücretsiz Keşif

Çekirge ilaçlama ihtiyaçlarınız için formu doldurarak bizden ücretsiz teklif alın.

WhatsApp Destek