Evde çıyan neden çıkar? Eve nasıl girer? Çıyan nerede yaşar? | SEBA İLAÇLAMA

Evde çıyan neden çıkar? Eve nasıl girer? Çıyan nerede yaşar?

Ev çıyanı, evlerde en sık rastlanan çıyan türlerinden biridir. Mutfak, banyo, depo, bodrum katı ve inşaat alanlarında sıkça görülür. Bunun yanında çöplerin dibi, odun yığınlarının altı, kayalar, ağaç gövdelerindeki yarıklar, lağım kanalları, atık su boruları çıyanların en sevdiği yerlerdir.

Gider böcekleri olarak da bilinen çıyanlar genelllikle yaz aylarında bahçeli veya nemli mekanlarda daha çok görülür. Rutubetli ortamları çok sevdiklerinden bu bölgeler mümkün olduğunca havalandırılmalı ve güneş girmesine imkan tanınmalıdır.

Banyo giderleri, tuvalet gideri, klozet kapağı gibi noktaları kapalı tutmak gerekir. Kapı altları, pencere pervazları, balkon kapıları, duvar çatlakları ve yarıkları gibi yerler tedbir amacıyla mutlaka kapatılmalıdır.

Çıyan nerede yaşar?

Ev çıyanları hariç diğer tüm çıyan türleri nadiren iç mekanlarda görülürler. Dış alanlarda ise toprakla teması olan rutubetli yerlerde yaşarlar. İç alanlarda ise garaj, bodrum katı, çatı katı, kapı ve pencere aralarında, süpürgeliklerde ve duvarlarda yürürken görülürler.

Çıyanlar 1 yıldan fazla yaşayabilirler. Genellikle geceleri aktif olurlar ve sıcak havalarda ortaya çıkarlar. Çıyanlar yaz mevsiminde genellikle yeşilliğin bol olduğu arazilerde görünürler.

Çıyan ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat Çıyan İlaçlama ihtiyacınız için 0(850) 471 07 97 telefon hattımızdan ya da 0(539) 674 07 97 WhatsApp hattımızdan bizimle iletişime geçerek ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Çıyan ilaçlama

Benzer Yazılar

Yorum yok

ilk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Lütfen isim giriniz. Lütfen geçerli bir email adresi giriniz. Lütfen bir mesaj giriniz.
WhatsApp Destek