Fare İlaçlama - Fare İlaçlama İstanbul | SEBA İLAÇLAMA

Fare İlaçlama

Kemirgen denildiğinde ilk akla gelen canlı doğal olarak farelerdir. İnsanlar gibi memeli canlılar sınıfında olduğundan fare ilaçlama insan sağlığı açısından son derece önemlidir. İstanbul’da en çok talep edilen ilaçlama hizmetlerimiz arasında bulunan fare ilaçlama uygulamasını yaşam kalitesini etkilemeyecek şekilde sunarız.

Fareler genel olarak ev, işyeri, pastane, market, lokanta, fabrika, hastane, bahçe ve tarlalarda yaşamlarını sürdürürler. Farelere daha çok yaz aylarında karşılaşılmaktadır. Fareler beslenme ve barında ihtiyacıyla insanların yaşam alanlarına dâhil olarak insan hayatını olumsuz etkilemektedirler.

fare ilaçlama

Fare ilaçlaması nasıl yapılır?

İstanbul ilaçlama şirketi SEBA İlaçlama, fare ilaçlamada fare türüne ve ortam şartlarına uygun kokulu, kokusuz ilaçlama ve fare istasyonu yöntemlerini kullanır. Bu yöntemler sayesinde açık, kapalı ya da dar, geniş alanlarda fare problemlerine son verilir. Çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı biyosidal ürünler kullanır.

Fare ilaçlama şirketimiz farelere karşı ev ve iş yerinize uygun en etkili ve en güvenilir fare ilaçlama servisi vermektedir. Uzman ekiplerimiz fare için ilaçlama işlemine başlamadan önce farelerin yuva yapabileceği noktaları tespit eder. Daha sonra mekânın özelliğine göre ilaçlama uygulamasına geçilir.

Fare ile mücadele ederken dikkat ettiğimiz en önemli husus diğer canlıların ve ortamda bulunan gıdaların zehirlenmemesidir.

7/24 ilaçlama servisi

Fare ilaçlama fiyatları

İlaçlama firmamız, ilaçlama yapılan yerin metrekaresine ve ilaçladığı haşere türüne göre fiyat belirler. Hizmet verdiğimiz İstanbul tüm ilçe ve semtlerinde aynı fiyat politikasını uygularız.

Fare ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat fare ilaçlama ihtiyacınız için bize ulaşarak ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Farelerin koku alma duyusu çok gelişmiştir. Kilometrelerce uzaklıktan bile koku alabilir. Sevdiği yiyecekleri bulmak için kokuları takip eden fareler yaşam alanlarımıza girer. Farelerle mücadele konusunda farelerin sevmediği kokuları kullanarak onları yaşam alanlarımızdan uzaklaştırabiliriz.

Keskin kokusu nedeniyle naftalin, nane, fesleğen, karanfil ve kekik kokuları farelerin hoşuna gitmez. Soğan kokusundan da nefret eder. Bunun yanında mazot kokusu da fareleri kaçırır.

Farelerin sevmediği kokuları kullanarak fareleri evden uzaklaştırmayı deneyebilirsiniz. Fare için en uygun yaşam alanı olan evi daima temiz ve düzenli tutmalısınız. Kedi sahiplenerek de fareye karşı doğal bir mücadele yapılabilir.

Tüm yiyecekleri ağzı kapalı şekilde muhafaza ederek farelerin eve girip beslenmesinin önüne geçilebilir. Çöplerin ağzını kapalı tutmalı ve kısa aralıklarla çöpleri boşaltmalısınız.

Çatı, bodrum, garaj, sığınak gibi karanlık ve nemli ortamları düzenli olarak kontrol etmeli ve temizlemelisiniz.

Pencere ya da balkona uzanan bir ağaç dalı varsa mutlaka budamalıdır.

Kapı altları, pencere pervazları gibi bölgelerde açıklıklar varsa dolgu malzemesi ile kapatılmalıdır.

Fareler beslenmek amacıyla kendileri için en uygun besin kaynağı bulma ve yaşama alanı olan evleri tercih eder. Yemek ihtiyaçlarını karşılamak için evlere girerler. İnsan gıdalarıyla beslenen fareler aç kalma durumlarında evlere girebilirler.
Işık fareler için caydırıcı olabilir ancak ışıktan kaçmayabilirler, ışığa da gelebilirler. Kısaca ışık fareleri uzaklaştırmaz. Aydınlık olan ortamlara da fare gelebilir.
Farelerin çok keskin kulakları vardır. İnsanların duyamadıkları frekanslardaki sesleri de işitebilirler. Fareleri rahatsız edecek ses dalgaları üreten ultrasonik cihaz ve kovucu aletler vardır. Kısa vadede işe yarasa bile uzun vadede fareler bu cihazların çıkardığı seslere alışabiliyor.
Fareler her türlü besini yiyebilir. Bulundukları ortama göre farklı besinler tüketirler. Ağaçların taze kökleri, sebzeler, meyveler, böcekler, ölü havyan leşleri, deri eşyalar, insan ve hayvanların yumuşak dokularını yiyebilirler. En çok sevdiği besin grubu karbonhidratlardır. Çikolata, şekerleme türü gıdaları çok severler.

Fareler hem otçul hem de etçil olarak beslenirler.

Fareler beslenme içgüdüsüyle hareket eder. Her türlü besin maddesini yiyebilir. Özellikle geldiği ya da gelmediği besin diye bir durum söz konusu değildir. Çikolata, vanilya, kakao gibi sevdiği yiyeceklere ve kokularına gelir. Nane, karanfil, naftalin ve soğan gibi keskin kokulara da gelmez.
Geceleri beslenmek için ortaya çıkan fareler ortamda yiyecek bulamazsa insanlara da saldırabilir. Kıkırdak dokuları sevdiği için uyku esnasında insanların kulak memesi, burun kıkırdağı, el, ayak ve tırnak gibi organlarını kemirebilir ve kalıcı hasar bırakabilir.

Fare ısırığında ısırılan bölge üzerinde kızarıklık, şişlik ve şiddetli ağrı olur. Bu belirtilerle fare ısırığını anlarız.

Farelerin tükürük bezlerinde bulunan ve anestezi özelliği olan özel bir salgı sayesinde ısırdıkları bölgeyi uyuşturdukları için ısırma esnasında fare ısırması ya da kemirmesi hissedilmez.

Fare ısırması öldürmez ancak kızarıklık, şişlik, şiddetli ağrı ve iltihaplanma bırakabilir. Bunun yanında taşıdıkları bakteri ve virüsleri ısırdığı insana bulaştırarak hastalıklara neden olabilir.

Fareler her yerde yaşar. Hatta yaşadıkları alana bağlı olarak farklı isimlerle de anılırlar. Fare tarlada, evde, lağımda, çatıda, bodrum katlarda, bahçede, eski ve terkedilmiş yapılarda kısaca her yerde barınır. Yaz aylarında daha çok dış ortamlarda görülürken, kış aylarında sığınmak ve yuva yapmak için ev, bodrum, çatı gibi kapalı, karanlık, nemli ortamlara geçerek saklanırlar.
Fare, gündüzleri saatlerinde fark edilmemek için saklandıkları yerden çıkmazken gece karanlık olduğu zamanlarda ortaya çıkar.
Farelerin ısırma ve kemirme zararları kadar tehlikeli olan diğer zararları arasında fare idrarı ve fare pisliği (dışkısı) vardır. Fare pisliği ölümcül hastalıklara sebep olduğundan evde fare dışkısı görülmesi halinde hemen önlem almak gerekir.

Fareler çok fazla dışkı üretirler. Evlerde bir günde 50 topak fare dışkısı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 1-2 mm boyutlara sahip fare pisliği siyah renkte ve çörek otuna benzer bir görünüme sahiptir. Elbette fare çeşitlerine göre fare dışkısı özellikleri de değişebileceğini unutmamak gerekir.

Fare pisliğinin (dışkısının) görüldüğü yerler öncelikle havalandırılmalıdır. Daha sonra çamaşır suyu gibi bir dezenfektan ile iyice temizlenmelidir. Mutlaka lastik eldiven ve maske kullanılmalı, dışkı ile direk temas etmemelidir.

Elektrikli süpürge vs kullanmadan kâğıt havlu, peçete, bez gibi bir malzemeyle fare pisliği toplanarak plastik torbaya konulmalıdır. Bu plastik torba eğer mümkünse yakılmalı ya da toprağa gömülmelidir.

Fare zehirleri farelerin sevdiği yiyeceklere konularak fare kapanları ya da fare istasyonlarına yerleştirilerek farelere tuzak kurulabilir. Birkaç hafta içinde görülebilecek fare ölülerinin temizlenmesi gerekir. Fare zehri, fare kapanı ve fare istasyonu kullanarak fareler öldürülebilir. Ancak bu işlemler hem tehlikeli hem de süreci zor uygulamalardır. Bu nedenle fare istilasına karşı mutlaka profesyonel fare ilaçlama hizmeti almanızı öneririz. Bu sayede farelerde kısa sürede zahmetsizce kurtulabilirsiniz.
Lağım faresi çöplük, lağım suları, göletler, kömürlükler, depo ve bina boşluklarında sıkça görülen fare türüdür. Bu yüzden diğer fare türlerine kıyasla ciddi hastalıkların mikrop ve virüslerini vücutlarında taşırlar. Bu yüzden oldukça tehlikelidirler ve kesinlikle bir an önce yok edilmelidirler.

Ücretsiz Keşif

Fare ilaçlama ihtiyaçlarınız için formu doldurarak bizden ücretsiz teklif alın.

WhatsApp Destek