Fare pisliği (dışkısı), fare idrarı nasıl anlaşılır nasıl temizlenir, dezenfekte edilir?

Farelerin ısırma ve kemirme zararları kadar tehlikeli olan diğer zararları arasında fare idrarı ve fare pisliği (dışkısı) vardır. Fare pisliği ölümcül hastalıklara sebep olduğundan evde fare dışkısı görülmesi halinde hemen önlem almak gerekir.

Fareler çok fazla dışkı üretirler. Evlerde bir günde 50 topak fare dışkısı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 1-2 mm boyutlara sahip fare pisliği siyah renkte ve çörek otuna benzer bir görünüme sahiptir. Elbette fare çeşitlerine göre fare dışkısı özellikleri de değişebileceğini unutmamak gerekir.

Fare pisliğinin (dışkısının) görüldüğü yerler öncelikle havalandırılmalıdır. Daha sonra çamaşır suyu gibi bir dezenfektan ile iyice temizlenmelidir. Mutlaka lastik eldiven ve maske kullanılmalı, dışkı ile direk temas etmemelidir.

Elektrikli süpürge vs kullanmadan kâğıt havlu, peçete, bez gibi bir malzemeyle fare pisliği toplanarak plastik torbaya konulmalıdır. Bu plastik torba eğer mümkünse yakılmalı ya da toprağa gömülmelidir.

Fare istilasına karşı mutlaka profesyonel fare ilaçlama hizmeti almanızı öneririz. Bu sayede farelerde kısa sürede zahmetsizce kurtulabilirsiniz.

Fare pisliği (dışkısı), fare idrarı nasıl anlaşılır nasıl temizlenir, dezenfekte edilir?

Benzer Yazılar

Yorum yok

ilk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Lütfen isim giriniz. Lütfen geçerli bir email adresi giriniz. Lütfen bir mesaj giriniz.
WhatsApp Destek