Gümüş böceği (gümüşcün) nasıl yok edilir? | SEBA İLAÇLAMA

Gümüş böceği (gümüşcün) nasıl yok edilir?

Nem böcekleri ya da gümüşcün adıyla da bilinen gümüş böcekleri evlerdeki çatlaklarda, kapı pencere pervazlarında, parke altlarında, süpürgeliklerde, mutfak ve banyo gibi alanlarda yaşar. Bu alanlardaki çatlaklar mutlaka kapatılmalıdır.

Bir cam kavanoz içerisine bir parça ekmek koyarak cam kavanozu gümüş böceklerinin olabileceği yerlere yerleştirin. Cam kavanozun dışını maskeleme bandı ile sarın bu sayede rahatça tırmanıp içeri girsinler. Ekmeği yemek için girdikleri kavanozun camı kaygan olduğundan geri çıkamayacaklardır.

Birkaç sayfalık gazeteyi rulo haline getirip uçlarını lastik bantla sarın ve gazeteyi hafif ıslatarak nemlenmesini sağlayın. Gümüş böceklerinin görüldüğü yerlere bu tuzağı gece yerleştirin. Sabah gazeteyi açmadan atın veya yakın. Birkaç kez bu işlemi tekrar etmeniz gerekebilir.

Gümüş böceği belli başlı bölgelerde görüldüyse bu bölgeleri çamaşır suyu ile yıkayarak gümüş böceklerini yok edebilirsiniz. Evin birçok bölümünü istila ettiyse evi ilaçlatmak en doğru hareket olacaktır.

Gümüş böceklerini yakalamak için böcek ilaçları satan mağazalardan gümüş böceklerini yok etmek için tasarlanmış yapışkan tuzaklar satın alabilirsiniz.

Gümüşçün böceğinden doğal yollarla nasıl kurtulurum?

Gümüş böceklerine karşı evde doğal ilaç yapabilirsiniz. Şeker ve kabartma tozunu karıştırarak gümüşcünlerin göründüğü yerleri yemleyin. Bu yemi yiyen gümüşcünler ölecektir.

Gümüş böceğinden kurtulmak için sedir yağı ve su karışımını evdeki çatlak ve yarıklara püskürtebilirsiniz.

Lavanta kokusunu sevmeyen gümüş böceklerini uzaklaştırmak için lavanta yağını sulandırarak püskürtebilirsiniz.

Yer ve zeminlerin limon ile temizlenmesi gümüşcünlerin uzaklaşmasını sağlayacaktır.

Bunların yanında evde kekik otu bulundurmak bu böcekleri rahatsız edecektir. Karanfil, tarçın ve diğer benzeri sert kokulu baharatlardan oluşan bir karışım hazırlayarak gümüş böceklerinin bulunabileceği yerlere koymak fayda sağlayacaktır.

Gümüş böceği ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat Gümüş Böceği İlaçlama ihtiyacınız için 0(850) 471 07 97 telefon hattımızdan ya da 0(539) 674 07 97 WhatsApp hattımızdan bizimle iletişime geçerek ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Gümüş böceği (gümüşcün) nasıl yok edilir?

Benzer Yazılar

Yorum yok

ilk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Lütfen isim giriniz. Lütfen geçerli bir email adresi giriniz. Lütfen bir mesaj giriniz.
WhatsApp Destek