Gümüş Böceği İlaçlama - Gümüşcün İlaçlama | SEBA İLAÇLAMA

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş böceği veya bilinen kısa adıyla Gümüşçün, adından da anlaşılacağı üzere gümüşümsü bir renge sahip olan bir böcek türüdür. Halk arasında rutubet böceği olarak da anılan gümüş böceği (gümüşcün) nemli havasından dolayı her mevsim İstanbul’da en sık karşılaşılan bir böcektir. Ev, ofis, işyeri, fabrika, depo, ambar, kütüphane ve diğer yaşam alanlarında bu canlılarla mücadele etmek gerekir.

Tahıl, un ve karbonhidratlı gıdaları yiyen gümüş böceği genellikle mutfak ve banyo giderlerinde, giysilerin, mobilyaların, duvar kağıtlarının ve kitap ciltlerinin arasında yaşadığı için bu haşereleri tespit etmek zordur. Gümüş böcekleri hızla üreme kabiliyetine sahiplerdir. Bu yüzden siz farkına varmadan oldukça kalabalık bir koloni haline gelebilirler. Gümüş böcekleri yaydıkları bakteri ve mikroplarla özellikle sindirim ve solunum yolu hastalıklarına davetiye çıkarabilir aynı zamanda çok sayıda farklı eşyalardan beslendikleri için oldukça ciddi zararlar verebilirler.

Gümüş böceği ilaçlama

Gümüş böceği (gümüşcün) ilaçlaması nasıl yapılır?

İstanbul ilaçlama şirketi SEBA İlaçlama, gümüş böceği ilaçlamada ortam şartlarına uygun kokulu ve kokusuz ilaçlama yöntemlerini kullanır. Son teknoloji ekipmanlar ile çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı biyosidal ürünler kullanır.

Gümüş böceği ilaçlama şirketimiz gümüş böceğine karşı ev ve iş yerinize uygun en etkili ve en güvenilir gümüş böceği ilaçlama servisi vermektedir. Uzman ekiplerimiz gümüş böceği için ilaçlama işlemine başlamadan önce gümüş böceğinin barınıp hızlı çoğaldığı noktaları detaylı incelemeler sonucunda tespit eder. Daha sonra mekânın özelliğine göre seri bir şekilde ilaçlama uygulamasına geçilir. Bu ilk ilaçlama işleminin ardından belirli aralıklarla gümüş böceği ilaçlama işinin devam etmesi gerekmektedir.

Gümüş böcekleri ile mücadele konusunda çeşitli doğal ilaçlama yöntemlerinden de söz edilmektedir. Mekanın her köşesinde gümüş böceği (gümüşcün) ve yumurtaları olabileceğinden dolayı sirke, naftalin, çamaşır suyu gibi çeşitli sözde doğal ilaçlama yöntemleri gümüş böcekleri ile mücadelede yetersizdir.

7/24 ilaçlama servisi

Gümüş böceği (gümüşcün) ilaçlama fiyatları

İlaçlama firmamız, ilaçlama yapılan yerin metrekaresine ve ilaçladığı haşere türüne göre fiyat belirler. Hizmet verdiğimiz İstanbul tüm ilçe ve semtlerinde aynı fiyat politikasını uygularız.

Gümüş böceği (gümüşcün) ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat gümüş böceği ilaçlama ihtiyacınız için bize ulaşarak ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Gümüş böceği (gümüşcün) evlere bir çok yolla girebilir. Yapısı itibariyle karanlık ve nemli alanlarda yaşamayı tercih ederler. Halk dilinde nem böceği ya da rutubet böceği de denilen gümüş böceği evin her yerinde görülebilir. Evlere karton kutular, koliler, kitaplar ve tahıllar ile girebilir.
Gümüş böcekleri kapı altları, pencere ve havalandırmalar, kalorifer petekleri boruları ve su giderlerinden evlere giriş yapar. Bununla birlikte dışarıdan eve taşınan eşyalar arasına gizlenerek evlere gelir.
Gümüş böceği (gümüşcün) zehirli bir böcek değildir. İnsana doğrudan herhangi bir zararı yoktur. Felç etme gibi bir özelliği de yoktur. Ancak gıda ve eşyalar üzerinde dolaşarak salya ve dışkılarını bırakır. Bakteri bulaştırma riski taşırlar.
Gümüş böceği (gümüşcün) insanı ısırmaz. Isıran ya da sokan bir böcek türü değildir.
Son derece dirençli olan gümüş böceği limon, salatalık ve portakal kokusunu sevmez. Karanfil, tarçın, kekik kokusunu da sevmez. Sabun, lavanta kokusu da sevmediği kokular arasındadır.
Hayır, gümüş böceği kulağa girmez.
Nemli ortamları seven ve bu alanlarda üreyerek yaşayan gümüş böceklerinden kurtulmak için ev içerisinde yer ve zeminlerin kuru olmasına dikkat edilmelidir. Açık tesisat kanalı, döşeme boşlukları, kapı duvar tezgah çatlakları kapatılmalıdır. Yiyeceklerin üzeri açık bırakılmamalıdır. Yerlerde yiyecek kırıntıları bırakılmamalıdır. Kitapların arasına kurutulmuş kekik koyulabilir.

Gümüş böceğinin sevmediği kokulardan oluşan bir karışım gümüş böceklerinin olabileceği yerlere püskürtme yöntemiyle uygulanabilir.

Tüm bu uygulamalar kesin çözüm olmamakla birlikte mutlaka profesyonel ilaçlama firmasına gümüş böceği ilaçlaması yaptırmanız gerekmektedir.

Ücretsiz Keşif

Gümüş böceği ilaçlama ihtiyaçlarınız için formu doldurarak bizden ücretsiz teklif alın.

WhatsApp Destek