Hamam Böceği İlaçlama - Hamam Böceğine Kesin Çözüm | SEBA İLAÇLAMA

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği ilaçlaması yaptırarak hamam böceklerinden kurtulun. 6 farklı familyada 5.000’e yakın türü bulunan hamam böcekleri her ortamda yaşayabilen haşerelerdir. Hamam böceklerinin 30 türü insanların olduğu alanlarda aktiftir. Türkiye’de bunların içerisinde 3 tür ise, zararlı haşere olarak bilinir. Bunlar: Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği ve Oryantal hamam böceğidir.

Özellikle yaz aylarında sıcak ve karanlık ortamlarda ortaya çıkan hamam böceği insanların yediği her türlü yiyecekle beslenirler. Hamam böceği insanlara doğrudan zarar vermemekle birlikte banyo tuvalet giderleri gibi en kuytu ve en pis yerlere girip çıkabildikleri için birçok bakteri ve mikrobun taşıyıcısı olarak insan sağlığını tehdit eder.

Nemli ve kirli alanlarda daha sık görülen ve bu mekanlarda yuva yapan hamam böcekleri çok hızlı çoğalarak temiz alanlara da yayılabilir. Cafe, restoran, lokanta, fırın gibi işyerlerinde ve evlerde görülme ihtimali çok yüksek olduğundan hamam böceklerine karşı mutlaka profesyonel ilaçlama yaptırılmalıdır.

Hamam böceği ilaçlama

Hamam Böceği ilaçlaması nasıl yapılır?

İstanbul ilaçlama şirketi SEBA İlaçlama, hamam böceği ilaçlamada ortam şartlarına uygun sıvı ya da jel, kokulu ve kokusuz ilaçlama yöntemlerini kullanır. Son teknoloji ekipmanlar ile çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen, Ziraat Mühendislerimizce hazırlanan Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı biyosidal ürünler kullanır.

Hamam böceği ilaçlama şirketimiz hamam böceğine karşı ev ve iş yerinize uygun en etkili ve en güvenilir hamam böceği ilaçlama servisi vermektedir. Uzman ekiplerimiz hamam böceği için ilaçlama işlemine başlamadan önce hamam böceğinin barınıp hızlı çoğaldığı noktaları detaylı incelemeler sonucunda tespit eder. Daha sonra mekânın özelliğine göre seri bir şekilde ilaçlama uygulamasına geçilir. Bu ilk ilaçlama işleminin ardından belirli aralıklarla hamam böceği ilaçlama işinin devam etmesi gerekmektedir.

Hamam böceği ilaçlama profesyonellik ve uzmanlık gerektirir; bireysel olarak küçük çapta ilaç kullanımı hamam böceği ile mücadelede yetersiz kalacaktır. Yapılan yanlış bir uygulama hamam böceklerinin direnç kazanıp daha çok çoğalmasına neden olabilir.

Hamam böceği ilaçlama uygulaması tek bir işlemle çözüme kavuşamayabilir, ilaçlama işleminin gerekirse farklı yöntemlerle birkaç kez tekrar edilmesi gerekebilir. Ancak ilaçlama firmamız hamam böcekleri tamamen yok edilene kadar ilaçlama hizmetinin süreceğini garanti eder.

7/24 ilaçlama servisi

Hamam Böceği ilaçlama fiyatları

İlaçlama firmamız, ilaçlama yapılan yerin metrekaresine, ilaçladığı haşere türüne ve ilaçlama yöntemine göre fiyat belirler. Hizmet verdiğimiz İstanbul tüm ilçe ve semtlerinde aynı fiyat politikasını uygularız.

Hamam böceği ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat Hamam Böceği ilaçlama ihtiyacınız için bize ulaşarak ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hamam böcekleri daha çok evin kuytu köşelerine yumurtalarını bırakır. Nemli, küflü ve karanlık ortamları sevdiği için hamam böceği evde bu bölgelere yuvasını yapar. Özellikle evlerin mutfak, banyo ve tuvalet bölümlerinde yuvalanırlar.

Eskimiş pencere pervazları, kapı dipleri, süpürgelik kenarları, duvar çatlakları, kırık dökük bölgeler, fayans boşlukları, su sızdıran bir borunun olduğu noktalar, çürümüş mutfak tezgâhı altları, mutfak dolaplarının arka yüzeyleri, duş kabini alt kısmı evlerde hamam böceği yuvasının bulunduğu yerlerdir.

Çamaşır suyunun hamam böcekleri üzerinde öldürücü etkisi olup olmadığı tam olarak bilinmiyor.

Hamam böceklerinin bulunabileceği yerleri çamaşır suyu ile temizlemekte fayda var. Bu yerlerde yumurtaları ya da ölü hamam böceği kalıntıları varsa onlar da temizlenmiş olur. Ancak bu temizlik tek başına yeterli değildir.

Tırmanma kabiliyetleri olduğu için her yere çıkabilirler. Yiyecek bulma amacıyla evlerde gezinen hamam böcekleri geceleri yanlışlıkla ya da tesadüfen yatağa çıkabilir.
Hamam böceği insana asla yaklaşmaz. Tek derdi yiyecek bulmak olan hamam böcekleri insanlardan mümkün olduğunda uzak durur ve kaçarlar.
Kan ile beslenen haşere değildir. Bu nedenle hamam böceği insanı ısırmaz.
Karanlığı seven hamam böcekleri ışığın ortamlarına girmesiyle kaçarlar. Bunun yanında titreşimler, sesler ve hava akımı da hamam böceklerinin saklandıkları yere kaçmasına neden olur.
Bazı hamam böceği türlerinin kanatları olduğundan uçabilirler. Türkiye’de sıklıkla görülen Amerikan hamam böceği ve Alman hamam böceği (kalorifer böceği) uçabilen hamam böceği türlerindendir.
Bünyeleri dayanıklı olan hamam böcekleri çok soğuk ve çok sıcak ortamlarda bile yaşayabilmektedir. Onlar için nemli ortam önemlidir. Hamam böceği her mevsim üreyip çoğalabilir. Ancak yaz ayları üreme açısından en uygun zamanlar olduğu için hamam böceği yaz mevsiminde daha sık görülürler.
Yapılan bir araştırma sonucunda hamam böceklerinin bazı kokuları sevmediği ve bu kokuların bulunduğu ortamlara gelmediği görülmüştür. Hamam böceklerinin sevmediği kokular şöyledir; kedi nanesi, defne yaprağı, sedir, sardunya, rezene, fesleğen, okaliptüs, limon, portakal, sirke, soğan, kekik, kırmızı biber, biberiye yağı, sarımsak, salatalık, lavanta, çay ağacı yaprağı, karanfil yağı, pandanotu, amonyak, boya kokusu.
Etken maddesi fipronil ya da hidrametilnon olan hamam böceği yemleri kullanarak hamam böcekleri öldürülebilir. Hamam böceği yumurtalarından yenileri de çıkacağından bu yöntem birkaç hafta sürebilir.

Toz halinde borik asidi ya da karbonat ile şeker, un, pudra şekeri karıştırılarak evde hamam böceği yemi de yapılabilir.

Hamam böcekleri binaların çatı katlarında, bodrum, kazan dairesi, kanalizasyon, depo, sığınak gibi yerlerde; bahçelerde; evlerin banyo, mutfak, tuvalet ve balkon bölümlerinde olur.

Süpürgelik, duvar çatlakları, kapı pencere pervazları, lavabo altları, pis su giderleri, buzdolabı altı, fırın ya da ocak altları, mutfak dolabı üstü ve içi hamam böceklerinin sıklıkla bulunduğu bölgelerdir.

Atılmayan çöpler, bekleyen bulaşıklar, yemek kalıntıları, yere düşen yiyecekler ve temizlenmeyen ev hamam böceklerinin oluşumuna neden olur. Sürekli beslenme isteği ile hareket eden ve bu amaçla yaşayan hamam böceği temiz olan bir evde akıtan bir musluk ya da sızdıran bir boru nedeniyle de görülebilir.
Alışveriş poşetleri, kutular, çantalar ve dışarıdan eve gelen her malzeme üzerinden hamam böceği evlere taşınabilir. Açık camlardan, boşlukları bulunan dış kapıdan evlere girebilirler. Ayrıca kanalizasyon hattından, mutfak ve banyo pis su giderlerinden, tuvalet giderinden hamam böcekleri eve girebilir.
Hamam böceği neredeyse her şeyi yer. Nişasta içerikli yiyecekler, tatlılar, et, kitap sayfaları, dökülen saçlar, deri döküntüleri gibi organik olan her şey ile hamam böcekleri beslenir. Hamam böceğinin türüne göre beslenme şekilleri değişiklik gösterir. Alman hamam böceği diş macunu, sabun yiyebilir. Amerikan hamam böceği yapraklar, odun parçaları, yosunlar yiyerek beslenebilir. Oryantal hamam böceği de yere düşen kırıntıları, çürümüş bitki ve hayvanları yer.

Evdeki diğer küçük böcekler ile de beslenebilen hamam böcekleri aynı zamanda ölmüş bir hamam böceğini de yer. Bu sebeple hamam böceklerini öldürmek onlardan kurtulmak için tek başına yeterli çözüm değildir.

Çoğunlukla geceleri ortaya çıkarak beslenen hamam böceklerini şayet ortam karanlık ise gündüzleri de görmek mümkündür. Geceleri karanlık ve sessiz olduğu için sıklıkla görülürler. Güneş ışığı girmeyen evlerin mutfaklarında da gündüz saatlerinde ortaya çıkarlar.

Karanlık, nemli ve sıcak ortamlarda yaşayan hamam böcekleri yılın her ayında her mevsiminde görülebilir. Ancak ilkbahar ve yaz aylarında çoğalıp artarlar.

Zayıf bacaklara sahip hamam böceklerinin tüm ağırlıkları olduğundan ölünce ters dönerler.
Evet. Hamam böceği dizanteri, astım, verem, pnomoni mikropları gibi birçok mikrobu taşırlar. Gıda zehirlenmeler, alerjik hastalıklar, mantar hastalığı, deri hastalıkları, tifüs, kolera, hepatit, atrax gibi birçok hastalığı bulaştırırlar.
Karafatma, kara böcekgiller (tenebrioniddae) familyasındandır. Oryantal hamam böceği ile karıştırıldıkları için hamam böceği türü zannedilmektedir. En basit ayırt edici farkları ise karafatma siyah renklidir; hamam böcekleri ise kahverengidir. Hamam böcekleri daha toparlar bir yapıya sahiptir.
Böcek ilacı kullanmadan ya da ilaçlama yaptırmadan önce evde denenebilecek doğal yöntemler bulunmakla birlikte bu yöntemler kesin çözüm getirmeyebilmektedir.

Güçlü bir organik elementi olan ince silisli toprağı kullanarak hamam böceklerini evden uzaklaştırabilirsiniz. Üzerinden geçtiği zaman dış kabuğu parçalanır, vücut sıvıları dışarı akar ve ölür.

Hamam böceklerinin dokunduğu anda su kaybetmeye başlamasına yol açan boraks, hamam böceklerinin sık geçtiği yerlere yayılarak kullanılabilir.

Hamam böceğinin gelmemesi için esansı oldukça kuvvetli bir bitki türü olan idris otunu pamuk parçalarına dökerek farklı noktalara yerleştirebilirsiniz. Bu esans kokusu sayesinde hamam böcekleri uzaklaşacaktır.

Ücretsiz Keşif

Hamam böceği ilaçlama ihtiyaçlarınız için formu doldurarak bizden ücretsiz teklif alın.

WhatsApp Destek