Hamam böceğinin gelmemesi için ya da hamam böceğini evden uzaklaştırmak için doğal yöntemler nelerdir? | SEBA İLAÇLAMA

Hamam böceğinin gelmemesi için ya da hamam böceğini evden uzaklaştırmak için doğal yöntemler nelerdir?

Böcek ilacı kullanmadan ya da ilaçlama yaptırmadan önce evde denenebilecek doğal yöntemler bulunmakla birlikte bu yöntemler kesin çözüm getirmeyebilmektedir. Özellikle hamam böceği istilası durumlarında mutlaka hamam böceği ilaçlama yaptırılmalıdır.

Güçlü bir organik elementi olan ince silisli toprağı kullanarak hamam böceklerini evden uzaklaştırabilirsiniz. Üzerinden geçtiği zaman dış kabuğu parçalanır, vücut sıvıları dışarı akar ve ölür.

Hamam böceklerinin dokunduğu anda su kaybetmeye başlamasına yol açan boraks, hamam böceklerinin sık geçtiği yerlere yayılarak kullanılabilir.

Hamam böceğinin gelmemesi için esansı oldukça kuvvetli bir bitki türü olan idris otunu pamuk parçalarına dökerek farklı noktalara yerleştirebilirsiniz. Bu esans kokusu sayesinde hamam böcekleri uzaklaşacaktır.

Yapılan bir araştırma sonucunda hamam böceklerinin bazı kokuları sevmediği ve bu kokuların bulunduğu ortamlara gelmediği görülmüştür. Hamam böceklerinin sevmediği kokular şöyledir; kedi nanesi, defne yaprağı, sedir, sardunya, rezene, fesleğen, okaliptüs, limon, portakal, sirke, soğan, kekik, kırmızı biber, biberiye yağı, sarımsak, salatalık, lavanta, çay ağacı yaprağı, karanfil yağı, pandanotu, amonyak, boya kokusu.

Hamam böceğinin gelmemesi için ya da hamam böceğini evden uzaklaştırmak için doğal yöntemler nelerdir?

Benzer Yazılar

Yorum yok

ilk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Lütfen isim giriniz. Lütfen geçerli bir email adresi giriniz. Lütfen bir mesaj giriniz.
WhatsApp Destek