Kalorifer Böceği İlaçlama - Alman Hamam Böceği İlaçlama | SEBA İLAÇLAMA

Kalorifer Böceği İlaçlama

Ülkemizde en yaygın hamam böceği türü olan kalorifer böceği, Alman hamam böceği olarak da bilinir. Ev, apartman, otel, cafe, restoran, fırın, gıda işletmeleri ve diğer kurumlarda sıklıkla karşımıza çıkar. Yanlış yapılan ilaçlama teknikleriyle kalorifer böceği sayısını artırmamak için mutlaka profesyonel kalorifer böceği ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Kalorifer böceği (Alman hamam böceği) genellikle sarı, kahverengi ve kızıl renklerde olabilirler. Vücutlarında kanatları olduğundan uçabilirler. Çok hızlı bir şekilde üreyip çoğalabilirler.

Kalorifer böceği (Alman hamam böceği) başın arkasından kanatlara doğru uzanan iki koyu renkli paralel çizgi ile tanımlanır. Nemli ve sıcak alanları seven kalorifer böceği bu mekanlarda yuva yapar ve çok hızlı çoğalarak temiz alanlara da yayılabilir. Genellikle mutfak ve banyoda bulunur.

Kalorifer Böceği İlaçlama (Alman Hamam Böceği İlaçlama)

Kalorifer Böceği (Alman Hamam Böceği) ilaçlaması nasıl yapılır?

İstanbul ilaçlama şirketi SEBA İlaçlama, kalorifer böceği ilaçlamada ortam şartlarına uygun jel ilaçlama yöntemlerini kullanır. Kalorifer böceği sorununa en etkili çözüm olan jel ilaçlama ile ev ve işyerinizde bu böcekleri tamamen yok ederiz. Son teknoloji ekipmanlar ile çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen, Ziraat Mühendislerimizce hazırlanan Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı biyosidal ürünler kullanır.

Kalorifer böceği ilaçlama şirketimiz kalorifer böceğine yani Alman hamam böceğine karşı ev ve iş yerinize uygun en etkili ve en güvenilir kalorifer böceği ilaçlama servisi vermektedir. Uzman ekiplerimiz kalorifer böceği için ilaçlama işlemine başlamadan önce kalorifer böceğinin barınıp hızlı çoğaldığı noktaları detaylı incelemeler sonucunda tespit eder. Daha sonra mekânın özelliğine göre kapı ve pencere pervazlarına, duvar çatlakları arasına, lavabo altlarına, mutfak dolaplarının ve çekmecelerinin iç kısımlarına sıkılan böcek jelini yiyen kalorifer böcekleri yuvalarına döner. Yemi yiyen Alman hamam böceği (kalorifer böceği) yuvasında 8-10 saat içerisinde ölür. Kendi türlerini de yiyen bir böcek türü olduğundan ölü böceği yiyen diğer kalorifer böcekleri de zehirlenerek ölür.

Kalorifer böceği ilaçlama profesyonellik ve uzmanlık gerektirir; bireysel olarak küçük çapta ilaç kullanımı kalorifer böceği ile mücadelede yetersiz kalacaktır.

Tüm yaşam alanlarımıza her yolla girip gece gündüz görmeye başladığımız kalorifer böcekleri birçok hastalığın taşıyıcısı ve bulaştırıcısıdır. Özellikle alerjik rahatsızlıklara davetiye çıkarır. Çok pis ve hijyenik olmayan yerlerde gezinerek bünyelerine mikrop alan kalorifer böcekleri gıda maddelerinin ve mutfak eşyalarının üzerinde hatta yatağımızda, giysilerinizin üzerinde dolaşırlar. Bu sebeple sağlığımız için kalorifer böceği ilaçlama yaptırmak doğru tercih olacaktır.

Kalorifer Böceği ilaçlama fiyatları

İlaçlama firmamız, ilaçlama yapılan yerin metrekaresine ve ilaçladığı haşere türüne göre fiyat belirler. Hizmet verdiğimiz İstanbul tüm ilçe ve semtlerinde aynı fiyat politikasını uygularız.

Kalorifer Böceği ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat Kalorifer Böceği ilaçlama ihtiyacınız için bize ulaşarak ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet aynıdır. Alman hamam böceğine halk dilinde kalorifer böceği denir.
Kalorifer böcekleri nemli ortamlarda yaşamayı tercih eder. Evlerde kalorifer böceğinin esas olma nedeni yüksek nem oranıdır.
Kanalizasyon boruları, tesisat boruları, lavabo ve su giderleri ya da dışarıdan eve getirilen eşyalar vasıtasıyla evlere gelir.
Kalorifer böcekleri tamamen beslenme iç güdüsüyle hareket eder. Evlerde üstü açık bırakılan yiyecekler, uzun süre bekletilen çöp onlar için davetkardır.
Evlerde genelde mutfak ve banyo bölümlerinde sıkça görülür. Banyo ve tuvalet boruları, lavabo boruları, ahşap yarıkları, duvar yarıklarında kalorifer böceğine rastlanır. Sadece ev değil cafe restoran, lokanta, fırın ve gıda işyerlerinde de görülürler. Toplu yaşarlar.

Rutubetli alanlarda bakteri ve küf kokusunun olduğu mekanlarda ve pis kokunun ağır bastığı yerlerde yaşarlar. Bodrum, ardiye, çatı katı gibi alanlarda olurlar.

Evet. Alman hamam böcekleri mutfak, banyo ve tuvalet lavabolarından evlerimize gelebilirler.
Kalorifer böcekleri neredeyse herşeyi yer. İnsan ve hayvan gıdaları, poşet, kağıt parçaları, börtü böcekler, sebze meyve atıkları, çöp kalıntıları… En sevdiği yiyecekler karbonhidratlı şekerli gıdalardır.
Hayır. Çok sessiz hareket ederler. Çıkardıkları bir ses yoktur.
Haşere sınıfında yer alan kalorifer böceği soğukta açık ortamda yaşayamaz; ancak sıcaklık ve nem oranının sabit kaldığı mekanlarda yaşamaya devam edebilirler.
Kalorifer böceği normal şartlarda insana yaklaşmaz. Geceleri karanlıkta farkında olmadan yatağa çıkarak insanların üstünde gezebilir. Ama insana zarar vermez.
İnsana yaklaşmayan, insanlardan kaçan kalorifer böceğinin insan kulağına bilinçli olarak girmesi mümkün değildir. Dünyada az da olsa kalorifer böceğinin kulağa girdiği vakası görülmüştür.
Alman hamam böceğinin ısırması gibi bir durum söz konusu değildir. Kan emici böcek değildirler.
Vücutlarında kanatları bulunur. Çok kullanmasalarda uçma yetenekleri vardır, ancak zıplamazlar.
Hayır zehirli değildirler.
İnsanlara doğrudan zararları yoktur. Kalorifer böceği sokmaz, ısırmaz. Varlıkları ile insanların yaşamlarına zarar verirler. Her türlü yere girip çıkan kalorifer böcekleri bakteri, virüs ve hastalıklar taşır. Yaşam alanlarında insanlara bu hastalıkları taşıyarak bulaştırırlar. Özellikle solunum ve bağışıklık sistemleri üzerinde etkili olarak insana zarar verirler.
Araştırmalara göre kalorifer böceklerinin bazı kokuları sevmediği tespit edilmiştir. Kedi nanesi ve defne yaprağı kokularının bulunduğu ortamlara girmedikleri gözlemlenmiştir.
Evet. Bir kap içinde şeker ve karbonatı karıştırarak kalorifer böceklerinin bulunabileceği yerlere serpiştirin. Şekeri seven kalorifer böceği bu karışımı yedikten sonra karbonat sayesinde nefessiz kalıp ölür.
Çok aktif ve dayanıklı olan Alman hamam böcekleri üzerlerinde dizanteri, verem, hepatit, mantar, astım gibi çeşitli hastalıkların mikroplarını taşıyarak insanlara bulaştırırlar. Geceleri beslenmek için yuvalarından çıkarak ev ve iş yerlerinin her yerinden dolaşarak gıda ve eşyalar üzerine bu mikropları bırakırlar. İnsan sağlığına ciddi tehlikesi olan Alman hamam böceğine karşı mutlaka önlem alınarak ilaçlama yaptırılmalıdır.
Şeker veya pudra şekeri ile karbonatı karıştırarak elde edilen yemi kalorifer böceklerinin olduğu alanlara koyup yemelerini sağlayabilirsiniz. Böylece yemi yiyen böcekler ölecektir.

Yapışkan tuzaklarla yakalayabilirsiniz. Onları ezmek önerilmez, çünkü yumurtaları küçük olduğundan canlı kalacaklardır. Şayet ezerseniz o bölgeyi çamaşır suyu ile dezenfekte edin.

Bir miktar patates haşlayarak püre haline getirin ve borik asit ile karıştırın. Küçük toplar haline getirerek kalorifer böceklerinin geçebileceği yerlere yerleştirin.

Kalorifer böceği yuvası genellikle evin kuytu köşelerindedir. Evde akıtan bir musluk, su sızdıran bir boru varsa bu noktalarda kalorifer böceği bulunma ihtimali yüksektir. Eski pencere pervazları, kapı dipleri, süpürgelik kenarları, fayans boşlukları ve nemlenmiş ya da çürümeye başlamış sunta mutfak tezgah altları kalorifer böceği yuvalarının bulunduğu yerlerdir.

Ücretsiz Keşif

Kalorifer böceği (Alman hamam böceği) ilaçlama ihtiyaçlarınız için formu doldurarak bizden ücretsiz teklif alın.

WhatsApp Destek