Kalorifer böceğinden kurtulmanın doğal yolları nelerdir? | SEBA İLAÇLAMA

Kalorifer böceğinden kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

Kalorifer böceği nam-ı diğer Alman hamam böceği evlerimizde çok sık gördüğümüz her köşeden çıkabilen ve sağlığımızı ciddi oranda tehdit eden haşerelerdir. Peki kalorifer böceklerinden kurtulmak için hangi doğal yöntemleri kullanmalıyız?

Kimyasal kullanmadan doğal malzemelerle hazırlanabilen özel karışımları kalorifer böceklerini yok etmek evimize uygulayabiliriz. Ama unutmamak gerekir ki evde istila varsa mutlaka kalorifer böceği ilaçlama yaptırılmalıdır.

  • Şimdi gelelim ilk yönteme; 1 adet soğan ve 1 çay kaşığı karbonat karışımı… Soğanı doğrayın ve üzerinde karbonatı ekleyin ve evinizin her köşesine özellikle mutfak ile banyoya bu karışımı dökün. Bir kaç gün içinde kalorifer böceklerinin öldüğünü ve azaldığını göreceksiniz.
  • Diğer bir doğal yol ise aromatik bitkiler kullanmaktır. Kalorifer böceklerinin görüldüğü ve yuvalarının bulunabileceği yerlere defne yaprakları, kedi nanesi ya da nane yaprakları yerleştirin. Bu yaprakları ufalayarak veya kırarak koyabilirsiniz. Aromatik bitkilerin kokusu kalorifer böceklerini uzaklaştıracaktır.
  • Soğan ile borik asit karışımı da oldukça popüler bir uygulamadır. Orta boy soğanı doğrayarak, yarım kase un ve bir miktar su ile bir tutam şeker; üç yemek kaşığı borik asit tozunu karıştırın. Bu karışımı kalorifer böceğinin olabileceği yerlere bırakın. Evcil hayvanlardan uzak tutun.
  • Kıyafetleri yıkamak için yapılan sabunlarda kullanılan Boraks adlı doğal malzemeyi evinize serpiştirebilirsiniz. Boraks üzerinden geçen haşere ve böcekler susuz kalarak ölecektir.

Kalorifer böceği (Alman hamam böceği) ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat Kalorifer Böceği İlaçlama ihtiyacınız için 0(850) 471 07 97 telefon hattımızdan ya da 0(539) 674 07 97 WhatsApp hattımızdan bizimle iletişime geçerek ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Kalorifer böceğinden kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

Benzer Yazılar

Yorum yok

ilk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Lütfen isim giriniz. Lütfen geçerli bir email adresi giriniz. Lütfen bir mesaj giriniz.
WhatsApp Destek