Kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum? | SEBA İLAÇLAMA

Kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum?

Eve bir kez yerleşen kalorifer böceği (Alman hamam böceği) insan yaşamını ve sağlığını olumsuz etkiler. Kalorifer böceği nasıl yok edilir? Bu haşerelerden kurtulmak için farklı yöntemler vardır:

  • Kalorifer böceklerinden kurtulmak ve onları evden uzak tutmak için yapılması gereken en önemli şey evi derli toplu ve temiz tutmaktır. Bulaşık makinesi, lavabolar, banyo, duşakabin ve küvet çevresindeki tüm boşlukları kapatın. Mutfak ve banyoyu kuru tutun. Mobilyaların altını ve aralarındaki boşlukları sık sık temizleyin. Mutfak lavabosunda yemek artıkları bırakmayın.
  • Kalorifer böceğini uzaklaştıran aromatik bitkilerden edinebilirsiniz. Karanfil, nane, sedir, biberiye, sardunya, lavanta, kekik, rezene, okaliptüs, fesleğen, defne ve limon kabuğu kalorifer böceklerinin sevmediği kokulardır. Ev içerisine bu bitkileri koyarak kalorifer böceklerinden uzaklaştırma yöntemiyle kurtulabilirsiniz.
  • Su sızıntısı olan tesisat ve boruları onarın. Nemli ve ıslak zemin bırakmayın. Sürekli evi havalandırın. Yemekleri ve gıdaları dışarıda üzeri açık bırakmayın. Yerdeki kırıntılardan kurtulun. Çöpü düzenli olarak sık sık boşaltın ve ağzı açık bırakmayın.
  • Dış duvarlardaki çatlaklar, mutfak dolaplarındaki çatlaklar, parke zemin ve kapı, pencere pervazlarındaki çatlakları doldurarak kalorifer böceğinin gelmesini engelleyebilirsiniz. Banyo ve mutfaklarda boruların etrafındaki tüm boşlukları da mutlaka doldurun.
  • Hamam böceği yemi alıp kullanabilirsiniz. Bu yöntemle öldürmek birkaç hafta sürebilir.
  • Sabunlu su karışımını bir sprey şişesiyle doğrudan kalorifer böceğinin üstüne püskürtebilirsiniz. Bu sayede kafasına ve karnına temas eden sabunlu su kalorifer böceğinin solunum yollarını kapatarak boğulmasını sağlar.
  • Kalorifer böceklerini cezbederek kendisine çeken zamk tuzağı sayesinde bu haşerelerden kurtulabilirsiniz. Ancak bu yöntem kalorifer böceği yuvasını etkilemeyeceği için asla kesin çözüm olmayacaktır.

Kalorifer böceği ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat Kalorifer Böceği İlaçlama ihtiyacınız için 0(850) 471 07 97 telefon hattımızdan ya da 0(539) 674 07 97 WhatsApp hattımızdan bizimle iletişime geçerek ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum?

Benzer Yazılar

Yorum yok

ilk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Lütfen isim giriniz. Lütfen geçerli bir email adresi giriniz. Lütfen bir mesaj giriniz.
WhatsApp Destek