Kene İlaçlama - Keneye Çözüm | SEBA İLAÇLAMA

Kene İlaçlama

İnsanların kanlarını emerek hayatlarını kâbusa çeviren bu keneler, insandan insana zararlı virüsler de bulaştırmaktadır. Yıllardır çok sayıda insan ve hayvanın ölümüne neden olan keneye çözüm için profesyonel kene ilaçlama yaptırılmalıdır.

Keneler daha çok yaz ve ilkbahar aylarında yeşil ve ağaçlık bölgelerde yoğun olarak görülürler. Kan emerek beslenen tehlikeli bir böcektir. Yavru kenelerde 3, yetişkin ve büyümesini tamamlamış kenelerde ise 8 bacak bulunur. Ön ayaklarının uç kısımlarını kullanarak dokunma ve koku alma işlevini gören keneler 4-6 mm boyutundadırlar.

Kene böceği, üzerinde bulunduğu canlının derisine sıkı şekilde tutunur ve yapışır. Deri içerisine başını sokarak kan emen kenenin bu davranışına halk arasında kene ısırması denilmektedir.

Keneler, Lyme ve Kanamalı Kırım Kongo Yüksek Ateşi (KKKA) hastalıkları başta olmak üzere en az 65 adet hastalık yapan mikrop taşırlar. Ağaçlık alanlar, ormanlar, sulak alanlar, hayvan barınakları, bahçe, park, çiftlik, tarla gibi yerlerde üreyip yaşayan keneler, bu tür alanlara yakın durumdaki evler, iş yerleri, hastaneler ve okullarda da ortaya çıkarak büyük risk yaratırlar.

Kene İlaçlama

Kene ilaçlaması nasıl yapılır?

İstanbul ilaçlama şirketi SEBA İlaçlama, kene ilaçlamada ortam şartlarına uygun kokulu ve kokusuz sıvı ilaçlama yöntemini kullanır. Sıvı ilaçlar bu denli direnci yüksek böcek ve haşerelere karşın en etkili ilaçlardır. Dış mekânlarda kokulu sıvı ilaçlama püskürtme ve sisleme yöntemi ile gerçekleştirilir. Son teknoloji ekipmanlar ile çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen, Ziraat Mühendislerimizce hazırlanan Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı biyosidal ürünler, ilaçlar kullanır.

Kenelere karşı alınacak önlemlerin en kesin sonuç vereni kuşkusuz, kenelerin görüldüğü ve görülme olasılığının bulunduğu mekânların belirli aralıklarla kene ilaçlama uygulamasına tabi tutulmasıdır.  Kenelerin tek tek yok edilmeleri mümkün değildir; mutlaka yuvaları tespit edilerek yok edilmelidir. Bu nedenle genel anlamda geniş bölgede kene ilaçlama işlemi gerçekleştirilmelidir.

7/24 ilaçlama servisi

Kene ilaçlama fiyatları

İlaçlama firmamız, ilaçlama yapılan yerin metrekaresine ve ilaçladığı haşere türüne göre fiyat belirler. Hizmet verdiğimiz İstanbul tüm ilçe ve semtlerinde aynı fiyat politikasını uygularız.

Keneler ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat kene ilaçlama ihtiyacınız için bize ulaşarak ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Nemli ve sıcak bir iklime sahip ülkemizde kenelerin yaşam alanı oldukça geniştir. Sıcaklıkların artmaya başladığı ilkbahar mevsiminden itibaren yaz aylarıyla birlikte uzun bir süre keneler görülebilmektedir. Özellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşılan bölgelerde ekili arazi, tarla ve otlakların çevresinde yer alan yaşam alanları keneler zararlarıyla karşı karşıyadır.

Sığır, koyun, köpek ve kuş gibi hayvanlarda görülebilmektedir. Ayrıca insan vücudu üzerinde de yaşarlar.

Genellikle çimenlerde, çalılıklarda, hayvan barınaklarında, piknik alanlarında, ormanlık alanlarda ve ırmak kenarlarında olurlar.

Kenenin doğal ortamı kırlık, çalılık gibi açık alanlar olduğu için eve girmesi ve orada yaşaması pek mümkün değildir. Ama hayvan barınaklarına yakın olan evlerde keneye rastlanabilir.
Keneler en çok Mayıs ve Kasım ayları arasında ortaya çıkmakla birlikte yaz aylarında daha fazla ortaya çıkarlar.
Kenelerin kanatları ve güçlü bacakları olmadığı için ne uçabilirler ne de zıplayabilirler.
Kene insan derisine yapışır, kafasını derinin içine sokar ve orada kalarak beslenir. İnsan vücudunda saçlar, koltuk altı gibi sıcak ve nemli bölgeleri tercih ederler.
Keneler insana yapıştıktan sonra kan ile beslenir. Doyduktan sonra kendiliğinden düşerek vücudu terk ederler.
Keneler oldukça uzun yaşarlar. 6 ay ile 3 yıl arasında yaşadıkları bilinmektedir. İnsan üzerinde 8 – 10 gün konaklayabilirler.
Kene ısırması şüphesiyle kan tahlili yaptırıldığında virüs bulaşıp bulaşmadığı kan testi sonucunda çıkar.
Kenenin kendisi zehirli değildir. Keneler daha önce ısırdıkları hayvanlardan aldıkları virüsleri taşırlar. Bütün keneler de öldürmez.
Ölüme yol açabilen Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı gibi bir çok hastalığa sebebiyet veren kene ısırığı ortalama 2 gün içinde iştahsızlık, baş ağrısı, yüksek ateş, mide ağrısı, kusma şikayetleriyle ortaya çıkar.

Birkaç gün daha geçtiğinde ise gözlerde ve yüzde kızarıklık, göğüste noktasal kanamalar, vücutta yaygın cilt altı kanamaları, burun kanaması, dışkı ve idrarda kan bulunması şeklinde belirtilerle kene ısırması anlaşılır.

Kene ısırması halinde her ihtimale karşı en yakın sağlık kuruluşuna giderek kenenin çıkarılması için yardım alınmalıdır. Keneyi kendi kendinize çıkarmak için eldiven, bez ya da poşet yardımıyla tutarak çıkarabilirsiniz.
Keneyi çıkarmak için cımbız kullanabilirsiniz. Kesinlikle çıplak elle dokunmamalısınız. Cımbızla kenenin kan emdiği ağız kısmından yavaş ve sağlam bir şekilde yakalayıp çekip çıkarabilirsiniz.

Keneyi çıkardıktan sonra ısırılan yeri alkol ile temizleyip size en yakın sağlık kuruluşuna gidip gerekli kontrolleri yaptırmalısınız.

Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA), keneler tarafından taşınan Bunyaviridae ailesine bağlı Nairovirüs grubuna ait bir virüsle oluşan ateş, halsizlik, iştahsızlık, kas ağrısı, baş ağrısı, bulantı, kusma, ishal ve ağır vakalarda kanama gibi bulgular ile seyrederek ölümlere neden olabilen zoonotik (hayvanlardan insanlara bulaşan) karakterli bir enfeksiyon hastalığıdır.

Ücretsiz Keşif

Kene ilaçlama ihtiyaçlarınız için formu doldurarak bizden ücretsiz teklif alın.

WhatsApp Destek