Kene İlaçlama

İnsanların kanlarını emerek hayatlarını kâbusa çeviren bu keneler, insandan insana zararlı virüsler de bulaştırmaktadır. Yıllardır çok sayıda insan ve hayvanın ölümüne neden olan keneye çözüm için profesyonel kene ilaçlama yaptırılmalıdır.

Keneler daha çok yaz ve ilkbahar aylarında yeşil ve ağaçlık bölgelerde yoğun olarak görülürler. Kan emerek beslenen tehlikeli bir böcektir. Yavru kenelerde 3, yetişkin ve büyümesini tamamlamış kenelerde ise 8 bacak bulunur. Ön ayaklarının uç kısımlarını kullanarak dokunma ve koku alma işlevini gören keneler 4-6 mm boyutundadırlar.

Kene böceği, üzerinde bulunduğu canlının derisine sıkı şekilde tutunur ve yapışır. Deri içerisine başını sokarak kan emen kenenin bu davranışına halk arasında kene ısırması denilmektedir.

Keneler, Lyme ve Kanamalı Kırım Kongo Yüksek Ateşi (KKKA) hastalıkları başta olmak üzere en az 65 adet hastalık yapan mikrop taşırlar. Ağaçlık alanlar, ormanlar, sulak alanlar, hayvan barınakları, bahçe, park, çiftlik, tarla gibi yerlerde üreyip yaşayan keneler, bu tür alanlara yakın durumdaki evler, iş yerleri, hastaneler ve okullarda da ortaya çıkarak büyük risk yaratırlar.

Kene İlaçlama

Kene ilaçlaması nasıl yapılır?

İstanbul ilaçlama şirketi SEBA İlaçlama, kene ilaçlamada ortam şartlarına uygun kokulu ve kokusuz sıvı ilaçlama yöntemini kullanır. Sıvı ilaçlar bu denli direnci yüksek böcek ve haşerelere karşın en etkili ilaçlardır. Dış mekânlarda kokulu sıvı ilaçlama püskürtme ve sisleme yöntemi ile gerçekleştirilir. Son teknoloji ekipmanlar ile çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen, Ziraat Mühendislerimizce hazırlanan Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı biyosidal ürünler, ilaçlar kullanır.

Kenelere karşı alınacak önlemlerin en kesin sonuç vereni kuşkusuz, kenelerin görüldüğü ve görülme olasılığının bulunduğu mekânların belirli aralıklarla kene ilaçlama uygulamasına tabi tutulmasıdır.  Kenelerin tek tek yok edilmeleri mümkün değildir; mutlaka yuvaları tespit edilerek yok edilmelidir. Bu nedenle genel anlamda geniş bölgede kene ilaçlama işlemi gerçekleştirilmelidir.

7/24 ilaçlama servisi

Kene ilaçlama fiyatları

İlaçlama firmamız, ilaçlama yapılan yerin metrekaresine ve ilaçladığı haşere türüne göre fiyat belirler. Hizmet verdiğimiz İstanbul tüm ilçe ve semtlerinde aynı fiyat politikasını uygularız.

Keneler ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat kene ilaçlama ihtiyacınız için bize ulaşarak ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Ücretsiz Keşif

Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için formu doldurarak bizden ücretsiz teklif alın.

WhatsApp Destek