Kırkayak İlaçlama - Kırkayak İlaçlama İstanbul | SEBA İLAÇLAMA

Kırkayak İlaçlama

Kırkayaklar rutubetli ve sıcak ortamlarda çok uzun süre yaşarlar. Genellikle apartman içerisinde, kapı ve pencere diplerinde, balkonlarda, çatılarda, bodrum katlarda,  garajlarda, yaprak altı ve gübrelik yerlerde çok sık görülür. Kırkayak ilaçlama yapmak suretiyle kırkayak ile mücadele edilebilir ve kesin çözüme ulaşılır.

Kırkayak ile genelde yağışların bol olduğu sonbahar ve ilkbahar ayların da karşılaşırız. Çünkü bu aylar kırkayak böceklerinin yaşamaları ve çoğalmaları için en müsait olanağı sağlar.

Kırkayak, çıyan haşeresiyle karıştırılsa da birbirinden farklıdır. Kırkayak siyah ve kahverengi, 4 cm’den küçük omurgasız böceklerdir. Vücudunun her halkasında iki çift ayağı vardır, çıyanlar da ise tek çift ayak bulunur. Bu özelliğiyle çıyanlardan ayırt edilebilir. Çıyan, kırkayak böceğine göre daha zararlıdır. İnsanları ısırır ve zehirlidir.

Kırkayak İlaçlama

Kırkayak ilaçlaması nasıl yapılır?

İstanbul ilaçlama şirketi SEBA İlaçlama, kırkayak ilaçlamada ortam şartlarına uygun kokulu ve kokusuz sıvı ilaçlama yöntemini kullanır. Son teknoloji ekipmanlar ile çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen, Ziraat Mühendislerimizce hazırlanan Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı biyosidal ürünler, ilaçlar kullanır.

Kırkayak ile bireysel mücadele pek mümkün olmadığından kesin olarak kurtulma şekli profesyonel bir ilaçlama firmasına kırkayak ilaçlaması yaptırmaktan geçer. Çoğu kez bu böceklerin yuvalarını tespit ederek bu noktalara tek sefer ilaçlama yapmamız yeterli olur.

7/24 ilaçlama servisi

Kırkayak ilaçlama fiyatları

İlaçlama firmamız, ilaçlama yapılan yerin metrekaresine ve ilaçladığı haşere türüne göre fiyat belirler. Hizmet verdiğimiz İstanbul tüm ilçe ve semtlerinde aynı fiyat politikasını uygularız.

Kırkayaklar ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat kırkayak ilaçlama ihtiyacınız için bize ulaşarak ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kırkayak acıbiberi hiç sevmez. Evinize girebileceği yerlere acı biber serperek kırkayakların gelmemesini sağlayabilirsiniz. Yaşam alanlarınızdaki rutubeti kurutarak da önlem alınabilir. Kırkayaklar keskin kokudan hoşlanmaz ve çok sıcak ortamlarda barınamazlar.

Kimyasal olmayan diyatomik toprağı kırkayakların görüldüğü yerlere koymak da fayda sağlar. Bahçeli evde yaşıyorsanız tavuk yetiştirmek en iyi seçenektir.

Kırkayaklar açık havada, ıslak ve nemli ortamlarda yaşamayı tercih ederler. Özellikle bahçelerdeki yaprak ve taş yığınlarının altında bulunurlar. Otçul beslendikleri için ağaçlarda, yeşil alanlarda, saksılarda, toprakta yaşarlar.
Kırkayak binaların bodrum ve çatı alanlarında bulunan taş oyuklar, yarıklar ve duvar boşlukları gibi bölgelerden eve girer. Zaman zaman gider boruları yoluyla da evlere girerler. Evlere yakın olan ağaçların dallarından balkon ve pencere kenarlarına geçiş yaparak evlere girerler.
Açık havada, ıslak ve nemli ortamlarda yaşayan kırkayaklar evlere girmeyi tercih etmezler. Otçul beslendikleri için dış ortamda yaşarlar. Kırkayaklar sonbaharda göç ederlerken göç sırasında evlere girebilirler. Evlerde döşeme altları kırkayaklar için yaşamaya en uygun yerlerdir.
Kırkayakların derileri alerjen bir sıvı salgıladığı için bu salgı hastalığa sebep olabilir. Alerjisi olanlar ile bebekler etkilenebilir. Kırkayakların bazı türleri zehir açısından çok tehlikelidir ama ülkemizde pek görülmezler. Zaten zehirleri de her zaman ölümcül olmayabilir.
Bilinenin aksine kırkayak ısırmaz ya da sokmaz.
Kırkayakları yok etme ve öldürme noktasında bireysel olarak sıkıntılı bir süreç yaşamamak için profesyonel kırkayak ilaçlama yaptırmanız şarttır.
Çıyanlarda sadece bir çift bacak, kırkayak da iki çift bacak vardır. Çıyanların antenleri kırkayaklardan daha uzundur. Çıyanlar oldukça hızlı hareket ederken kırkayaklar yavaştır. Çıyanlar ısırabilirler ancak kırkayaklar ısırmazlar.

Ücretsiz Keşif

Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için formu doldurarak bizden ücretsiz teklif alın.

WhatsApp Destek