Pire İlaçlama - Kokusuz Pire İlaçlama | SEBA İLAÇLAMA

Pire İlaçlama

Pirelerin vücut yapısının diğer haşere türlerinden farklı olması sebebiyle pire ilaçlama yöntemleri de farklılık gösterir. Pire, boyları ortalama 1,5 ve 3,4 mm arasında, kanatları olmayan, kan emen ve ortalama 1600 çeşidi olan eklem bacaklı bir haşeredir. Pireler üremek için kana ihtiyaç duyar ve yaşamlarını parazit olarak sürdürürler. Vücut yapıları yassıdır ve hızlı hareket ederler. Zıplama yetenekleri çok yüksektir.

Pireler yumurtalarını toz, toprak ve her tür zemine gelişigüzel bırakırlar. Bir hafta içerisinde binlerce sayıya ulaşabilen pireler hastalıkların yayılmasında önemli role sahiptir. İnsan ya da hayvanların üzerinde parazit (asalak) olarak yaşamlarını sürdürdükleri için bir önceki taşıyıcısında var olan hastalığı bir sonraki taşıyıcısına kan yolu ile bulaştırırlar. Tifus, alerjik reaksiyonlar, humma, dizanteri ve cilt hastalıkları gibi rahatsızlıklara sebebiyet verirler.

Pireler, sıcak ve ılıman iklim bölgelerinde genellikle ilkbahar ve yaz aylarında görülür. Bodrum, çatı, bahçe gibi açık kapalı fark etmeksizin her türlü ortamda yılın on iki ay görülebilirler. Evlerde yorganlar, yatak, çarşaf içleri ve kıyafetler üzerinde bulunabilir. Kedi, köpek tarzı evcil hayvanların olduğu ev ve işyerlerinde; kümes hayvanlarında sıklıkla gözlemlenmektedir.

Pire İlaçlama

Pire ilaçlaması nasıl yapılır?

İstanbul ilaçlama şirketi SEBA İlaçlama, pire ilaçlamada ortam şartlarına uygun kokusuz ilaçlama ve ULV (buharlama) ve püskürtme yöntemlerini kullanır. Pire ilaçlaması esnasında özel olarak hazırladığımız insektisitlerin tüm alana yayılmasını sağlarız. Son teknoloji ekipmanlar ile çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen, Ziraat Mühendislerimizce hazırlanan Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü ) tarafından kabul görmüş biyosidal ürünler, ilaçlar kullanır.

Pireler mücadelesi en zor haşerelerin başında gelir. İlaçlama yapılmadan yok edilmesi mümkün değildir. Pire ile bireysel mücadele pek mümkün olmadığından kesin olarak kurtulma şekli profesyonel bir ilaçlama firmasına pire ilaçlaması yaptırmaktan geçer. Ev, ofis, bahçe, tarla, çiftlik, hastane, depo, şantiye, fabrika ve tüm açık kapalı alanlarda sorunlara yol açan pirelere; otobüs, minibüs, uçak ve otomobil gibi ulaşım araçlarında da karşılaşılabilir.

7/24 ilaçlama servisi

Pire ilaçlama fiyatları

İlaçlama firmamız, ilaçlama yapılan yerin metrekaresine ve ilaçladığı haşere türüne göre fiyat belirler. Hizmet verdiğimiz İstanbul tüm ilçe ve semtlerinde aynı fiyat politikasını uygularız.

Pire ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat Pire ilaçlama ihtiyacınız için bize ulaşarak ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Evde pire olmasının en önemli sebebi evcil hayvan beslemektir. Evde beslenen kedi, köpek ve hatta kuş gibi tüylü hayvanlar üzerinde yaşayan pireler evlerde ciddi pire sorunu yaşatır. Sıcak ortamlar pire oluşumunu tetikler.

Eve yakın bodrum, depo gibi alanların düzenli olarak temizlenmesi ve ilaçlanması gerekir. Aksi takdirde pireler bu ortamlarda çoğalarak evleri istila edebilirler. Kan emici pireler evin her kısmında kolayca üreyebilir.

Pireler kan emerek beslenir. İnsan vücudunda, kedi, köpek, keçi, koyun gibi hayvanların ve fare gibi bazı kemirgenlerin üzerinde yaşayarak onların kanları ile beslenir. Bazı pire türleri de marul, taze soğan, pamuk, gül gibi pamuksu bitkilerin taç ve yapraklarını yiyerek beslenir.
Pirelerde bacaklara bağlı olan bir tür yay sistemi sayesinde boyunun 350 katı kadar yükseğe sıçrayabilir. Vücut yapılarından %5’lik bir enerjiyi aniden bacaklara aktararak 140 cm yüksekliğe sıçrayabilirler.
Yetişkin bir pire, konağından kan emmeden ortalama iki ila üç ay, hatta 100 güne kadar yaşar. Diğer taraftan yumurtadan yeni çıkan bir larva üç gün içinde beslenmezse açlıktan ölür.
Pireleri uzaklaştırmak için uygulanabilecek bazı yöntemler vardır. Evcil hayvanlarınızın üstüne elma sirkeli ya da limonlu su püskürtülebilir, ince bir bezin içine sofra tuzu koyarak pire bulunabilecek yerlere yerleştirilebilir, kaynatılarak elde edilen lavanta suyunu evin dip köşelerine yerleştirerek yayılan kokuyla pirelerin kaçması sağlanabilir.
Apartman site bahçesi, kömürlük ve odunluk, atıl durumdaki depo, bodrum, sığınak ve otopark gibi bölgeler de sıklıkla görülür. Evlerde yorganlar, yatak, çarşaf içleri ve kıyafetler üzerinde bulunabilir. Bununla birlikte evcil hayvanların üzerinde de saklanabilir.

Pirenin yaşayabiliyor olacağı alanlarda bulunurken sıçrayabilme özellikleri sayesinde her tür alana kolayca geçebilmektedir.

Aslında, kan emici olan pireler kesinlikle herkesi ısırır. Sadece bazı insanlar ısırıkları anında hissederler, diğerleri ise alışır ve onları fark etmez.
Pire ısırığı kaşıntı ve kabarcıklara yol açar. Pireler ısırdıkları esnada sivri iğnelerini deriye batırarak kan emerler ve ağızlarında bulunan salgıyı vücuda enjekte ederler. Bu salgı nedeniyle pire ısırığının olduğu bölgelerde aşırı kaşıntı ve kabarcıklar olabilir. Alerjisi olan ve hassas cilde sahip olan insanlarda alerjik reaksiyonlar görülebilir.

Pire ısırığı, gerekli önlemler aldığı takdirde ısırığın yoğunluğuna da bağlı olarak genellikle 4 ila 9 gün arasında iyileşme gösterir.

Pire ısırmasının belirtileri şöyledir: Isırılan bölgede kızarıklık, minik kabarcıklar, kaşıntı, yoğun yanma hissi, zaman zaman kanama ve huzursuzluk hissi.
İlk önce pire ısırması sonucu oluşan kaşıntı ile başa çıkmak gerekir. Bunun için doktor tavsiyesiyle kaşıntı önleyici krem ve aromatik yağlar kullanılabilir. Diğer bir yöntem ise amonyaklı pamuk ısırılan bölgeye sürülebilir. Enfeksiyon riskine karşı sabun ve su ile iyice temizlenebilir.

Pire ısırığı tedavisi kişisel müdahalelerle çözülemeyecek durumda ise mutlaka bir sağlık kuruluşundan tıbbi yardım almak gerekir.

Pireden korunmak ve kurtulmak için neler yapabiliriz?

Pire ile mücadelede profesyonel ilaçlama önersek de bazı doğal yöntemler ile pire sorununa karşı önlem almak ve pireden kurtulmak mümkündür.

Evi pirelerin üremesi, çoğalması ve yaşaması için elverişsiz hale getirmek gerekir. Bahçeli bir evde yaşıyorsanız bahçenin bakımlı ve temiz olmasını sağlayın. Çim ve otlar düzenli olarak kesilmeli, mümkün mertebe nemli ve karanlık bölge bırakılmamalıdır.

Ev içerisinde halı ve kilimleri tuz ya da kabartma tozu serperek birkaç saat bekletip elektrikli süpürgeyle süpürerek temizleyebilirsiniz. Halı ve mobilyaları buharla da temizleyebilirsiniz. Ayrıca evde nem seviyesini kontrol etmek için nem giderici cihaz bulundurmak da fayda vardır.

Evde pireden kurtulmanın bir diğer doğal yöntemi ise sirkeli su karışımını evdeki yüzeylere, döşeme mobilyaları, koltuk ve kumaşlara sürerek silmektir.

Paspas, yorgan, çarşaf ve yastık kılıflarını varsa evcil hayvanın yatağını çamaşır makinasında yüksek sıcaklıklarda yıkamalıdır.

Ücretsiz Keşif

Pire ilaçlama ihtiyaçlarınız için formu doldurarak bizden ücretsiz teklif alın.

WhatsApp Destek