Sivrisinek İlaçlama - Sivrisinek İlaçlama İstanbul | SEBA İLAÇLAMA

Sivrisinek İlaçlama

Sivrisinekler İstanbul’da lokantalar, restoranlar, evler, okullar, hastaneler, fabrikalar, bahçeler, yazlık, villa, işyerleri ve daha birçok yerde sıklıkla mücadele ettiğimiz haşere türüdür. Sivrisinekler sarı humma, fil hastalığı, sıtma, Zika virüsü başta olmak üzere paraziter hastalıkların mikroplarını da taşıdığı için tehlikelidir.

Sivrisinekler özellikle sıcak havalarda oldukça hızlı bir şekilde çoğalan ve insanların kanlarını emerek beslenen haşere türüdür.

Sivrisineğin vücudu baş, göğüs ve karın olmak üzere üç bölüme ayrılmıştır. Boyları 3-8 mm kadardır. Başının iki yanında antenleri vardır. Baş yuvarlaktır ve boyunla göğse bağlanmıştır. Bir çift bileşik göz vardır. Ağız yapısı sokucu emici tarzdadır. Dişileri kan emer, erkek cinsleri bitki öz suları ile beslenir. Erkeğin antenleri çok tüylü olması özelliği ile dişilerden ayrılır. Göğüslerdeki pul ve kılların rengi ve dizilişi türler arasında farklılık gösterir. Üç çift bacağa sahiptir. Kanatları göğüs kısmında ince ve şeffaftır.

Sivrisinek İlaçlama

Sivrisinek ilaçlaması nasıl yapılır?

İstanbul ilaçlama şirketi SEBA İlaçlama, sivrisinek ilaçlamada ortam şartlarına uygun kokulu ve kokusuz sıvı ilaçlama yöntemini kullanır. Son teknoloji ekipmanlar ile çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen, Ziraat Mühendislerimizce hazırlanan Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı biyosidal ürünler, ilaçlar kullanır.

Sivrisineklerden bir ya da birkaç geceliğine değil mevsim boyunca kurtulmak için profesyonel yardım almanız gerekir. Uzman ekibimiz sivrisinek ilaçlama uygulamasında sorunun kaynağın tespit ederek ilaçlama yapar. Bu sayede uzun bir süre sivrisineklerin ortaya çıkmasını engeller.

Her çeşit su birikintisi, göl, gölet, bataklık, mera, havuz, doğal çukurlar, birikmiş kar, taş oyukları, ağaç kovukları, sulama suları veya akarsuların akıntısının yavaşladığı bölgelerdeki bitkilerle, yosunlarla kaplı kıyı kesimleri, drenaj veya sulama kanalları, otomobil lastikleri, çeşme yalakları, fosseptikler, fabrika atık suları, evlerin çevresinde her türlü su biriktirilen kap vb. sular sivrisineklerin yaşam alanlarıdır.

7/24 ilaçlama servisi

Sivrisinek ilaçlama fiyatları

İlaçlama firmamız, ilaçlama yapılan yerin metrekaresine ve ilaçladığı haşere türüne göre fiyat belirler. Hizmet verdiğimiz İstanbul tüm ilçe ve semtlerinde aynı fiyat politikasını uygularız.

Sivrisinek ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat Sivrisinek ilaçlama ihtiyacınız için bize ulaşarak ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sadece dişi sivrisinekler kan ile beslenir. Dişi sivrisinekler yumurta olgunlaşması ve sağlıklı yumurta gelişimi için canlıların kanını emerek beslenirler. Kanda bulunan hemoglobin proteini ve demir atomundan yararlanırlar.
Yapılan araştırmalara göre sivrisineklerin 0 kan grubuna ait olan insanları daha çok ısırdığı tespit edilmiştir. Sivrisineklerin 0 kan grubunda olan kişileri ısırma ihtimali A kan grubu olanlara göre iki kat daha fazladır. Sivrisinek her kan grubunu ısırabilir. Sivrisinekler insanın hangi kan grubunda olduğunu insan vücudunun salgıladığı bazı maddeler aracılığıyla biliyor.
İnsanların salgıladığı kimyasallara göre sivrisinekler bazı insanları daha çok ısırır. Özellikle 0 kan grubu olan kişilere sivrisinek daha çok gelir ve daha çok ısırır. İnsan vücudunun ürettiği karbondioksit miktarı sivrisinekler için kan kaynağı işaretidir. Metabolizması hızlı çalışan insanlar daha fazla karbondioksit salgılar.
Sivrisinekler beslenme sırasında kanını emdikleri insanların acı duymasını ve kanın pıhtılaşmasını engellemek için antikaogulan enzimi içeren tükürük salgılar. İnsan vücudu ise bu salgılara karşı savunma amacıyla antikor salgılar. Antikorlar, antikaogulan enzimi ile mücadeleye girerek bu tükürüğü ve bileşeni çözer. İşte tam bu esnada alerjik reaksiyonlar başlar. Oluşan alerjik reaksiyonlar deri üzerinde kaşıntı ve şişliğe sebep olur.
Sivrisinek ısırığı genellikle 2 gün içerisinde geçer. Ancak bağışıklık sistemi zayıf olanlarda ve çocuklarda, kızarıklık ve şişlik daha uzun süre kalabilir.
Sivrisinek ısırdığında ısırılan bölge su ve sabunla yıkanmalıdır. Bunun yanında alkol, poşet çay, aloe vera, kıyılmış sarımsak, yulaf ezmesi ve fesleğen sivrisinek ısırığına iyi gelir. Diş macunu, karbonat, elma sirkesi ve limon suyunun da iyi geldiği bilinmektedir. Ancak bu ürünlerin hassas ciltlerde dikkatle kullanılması gerekir.
Sivrisinekleri yaşadığı ortamdan tamamen uzaklaştırmak için camlara sineklik taktırılabilir. Koyu renk kıyafetler giyilmemeli ve her gün bolca C vitamini tüketilmelidir. Yatmadan önce duş alın.
Sivrisineklerle mücadele noktasında bazı bitki ve kokuların sivrisinekleri uzaklaştırdığı görülmüştür. Yetişkin ve tohum olarak bu bitkileri balkon veya bahçenize yerleştirebilirsiniz.

Limon otu, kedi nanesi, melisa, kadife çiçeği, fesleğen, lavanta, sardunya, karanfil, nane, okaliptüs, yarbaz otu, biberiye bitkilerinden sivrisinek kaçar.

Lavanta, portakal, limon, ada çayı, kadife çiçeği, karanfil, okaliptüs, defne, reyhan, sarımsak, soğan, sirke, biberiye kokularını sivrisinekler sevmez.

Sivrisineklerin sevmediği bitki ve kokular kullanılarak sivrisineklerden doğal yöntemlerle kurtulmak mümkündür. Terli bölgeleri sevdikleri için sık sık duş alın. Karanfil yağı, lavanta yağı, portakal içeren vücut losyonları kullanılabilir.

Ücretsiz Keşif

Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için formu doldurarak bizden ücretsiz teklif alın.

WhatsApp Destek