Tahtakurusu ısırığı nasıl ayırt edilir, nasıl anlaşılır?

Herhangi bir böcek ile tahtakurusu ısırığını ayırt etmek zordur. Isırıklara maruz kalan vücudun açık bölgelerinde küçük kırmızı çizgiler halinde ya da üst üste görünür.

Tahtakurusu ısırığı nasıl anlaşılır? En yaygın belirtisi kaşınmadır. Kaşınan bölgede yanma ve ağrı hissi oluşabilir. Kabarık kızarıklıklar, cilt bölgesinde su kabarcıkları oluşabilir. Tahtakurusunun ısırdığı bölgelerde kanlanmalar da görülebilir.

Tahtakurusu ısırıkları vücudun herhangi bir yerinde olabilir ama çoğunlukla ciltte kan damarlarına yakın olur. Tahtakuruları derinin içine girerek bir kan damarına ulaşmak için ısırmak zorundadırlar. Örneğin; yüz, boyun, eller, kollar, omuzlar, bacaklar…

Tahta kurusu ile bireysel mücadele pek mümkün değildir. SEBA ilaçlama olarak tahta kurusu vakalarında pencere ve kapı çerçevelerini, yatak başlıklarını, yatak altlarını, çekmeceleri, perdeleri, süpürgelikleri, pervazları, halı altlarını, duvarda asılı tabloları ve diğer mobilyaları titizlikle inceleyerek vakumlama yapar ve en etkili tahta kurusu ilacını uygulayarak ilaçlama işlemini uygularız. İstilaya uğramış mekanı tahta kurusundan arındırırız. Tahta kurusu ilaçlama işleminden birkaç gün geçtikten sonra gözlem ve inceleme yaparak kesin çözüme ulaşırız.

Tahtakurusu ısırığı nasıl ayırt edilir, nasıl anlaşılır

Benzer Yazılar

Yorum Yok

İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz

Please enter your name. Please enter an valid email address. Lütfen bir yorum yazın.
WhatsApp Destek