Tahtakurusu nerelerde olur?

Gündüzleri ışıktan uzakta gizlenen tahtakurularının nerelerde bulunduğunu tespit etmek için geceleri evi kontrol etmek daha avantajlı olacaktır.

Genellikle koltuk ve döşemelerin arası, resim çerçeveleri, halılar, duvar ve tavanlardaki çatlaklar, yarıklar, oyuklar, kapı ve pencere pervazları, süpürgeliklerin arkası tahtakurusunun bulunduğu yerlerdir. Duvardaki priz ve elektrik düğmelerinin içlerinde de görülebilir. Bununla birlikte kıyafet içlerinde, gardıroplarda, yatak ve yorgan içlerinde, çarşafların dikiş ve kat bölgelerinde, yorgan düğme ve fermuar kısımlarında, sandıklarda, yüklüklerde ve yatağın etrafındaki alanlarda tahtakuruları gizlenirler. Tahtakurusu ayrıca bavul, çanta ve cüzdan gibi eşyalarda da bulunabilir.

Garaj, bodrum, balkon, çatı katı nemli ortamlar olduğundan tahtakurusu yuvası ve yaşamı için en elverişli yerlerdir. Etrafında kırlangıç, yarasa varlığının olması halinde apartman ve binalar da tahtakurusu istilası riskiyle karşı karşıyadır.

Tahta kurusu ile bireysel mücadele pek mümkün değildir. SEBA ilaçlama olarak tahta kurusu vakalarında pencere ve kapı çerçevelerini, yatak başlıklarını, yatak altlarını, çekmeceleri, perdeleri, süpürgelikleri, pervazları, halı altlarını, duvarda asılı tabloları ve diğer mobilyaları titizlikle inceleyerek vakumlama yapar ve en etkili tahta kurusu ilacını uygulayarak ilaçlama işlemini uygularız. İstilaya uğramış mekanı tahta kurusundan arındırırız. Tahta kurusu ilaçlama işleminden birkaç gün geçtikten sonra gözlem ve inceleme yaparak kesin çözüme ulaşırız.

Tahtakurusu nerelerde olur?

Benzer Yazılar

Yorum Yok

İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz

Please enter your name. Please enter an valid email address. Lütfen bir yorum yazın.
WhatsApp Destek