Uyuz Böceği İlaçlama - Uyuz Böceği İlaçlama İstanbul | SEBA İLAÇLAMA

Uyuz Böceği İlaçlama

Uyuz böceği, insanda deri altına, hayvanda deri üzerine yerleşerek lezyonlu yara ve kaşıntıya neden olan bir böcek türüdür. Uyuz böceği, deri altında çoğalabilirler. Uyuza neden olan bu böcek, bir deri böceği türüdür. Mikroskobik bir parazittir, gözle görülemez.

Uyuz böceğinin sebep olduğu uyuz hastalığı, ortak kullanım alanlarında insandan insana geçer. Uyuz yatakhane, okul, askeriye koğuşu gibi alanlarda çok sık rastlanabilir. Tahıl, hububat ve bakliyat gibi besinlerden de insana uyuz böceği geçebilir.

Uyuza yakalanan insan geceleri artan kaşıntı ile oldukça rahatsız olur. Uyuzun olduğu bölgelerde yara, kabuklanma, deri döküntüleri görülür. Uyuz bulaşıcı bir hastalıktır.

Uyuz Böceği İlaçlama

Uyuz böceği ilaçlaması nasıl yapılır?

İstanbul ilaçlama şirketi SEBA İlaçlama, uyuz böceği ilaçlamada ortam şartlarına uygun kokulu sıvı ilaçlama ve püskürtme yöntemini kullanır.

Son teknoloji ekipmanlar ile çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen, Ziraat Mühendislerimizce hazırlanan Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü ) tarafından kabul görmüş biyosidal ürünler, ilaçlar kullanır.

İlaçlama yapılacak alan birkaç saat kapalı kalmalı, ilacın kalıcılığı sağlanmalıdır.

7/24 ilaçlama servisi

Uyuz böceği ilaçlama fiyatları

İlaçlama firmamız, ilaçlama yapılan yerin metrekaresine, ilaçladığı haşere türüne ve ilaçlama yöntemine göre fiyat belirler. Hizmet verdiğimiz İstanbul tüm ilçe ve semtlerinde aynı fiyat politikasını uygularız.

Uyuz böceği ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. Sağlık Bakanlığı onaylı, ruhsat ve çalışma izni ile sertifikalara sahip şirketimiz 16 yıllık deneyimi ile sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlar. 7 gün 24 saat uyuz böceği ilaçlama ihtiyacınız için bize ulaşarak ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Uyuz böceği insan derisinin altına girerek buradaki dokulardan, ölü deri hücrelerinden beslenir. Deri altında delikler ve tüneller açarak hızla üreyerek çoğalır.
Evet. Uyuz tedavisi kişisel olmasının yanında evin ilaçlanmasını da gerektirir. Uyuz için ev ilaçlama yaptırarak hem istilayı hem de bulaşıcılığı engellemiş olursunuz. Uyuzun nevresim, çarşaf, yorgan ve battaniye üzerinden bulaşma ihtimali vardır.
Kaşıntılı bir deri hastalığı olan uyuz hastalığına sebep olan uyuz böceği yerleştiği deri içinde ortalama 4-8 hafta yaşar ve ölür. Ancak bıraktığı yumurtalardan yenileri çıkarak bu döngüyü devam ettirir. İnsan derisi yanında kedi, köpek gibi evcil hayvanlarda da görülebilir.

Uyuz hastalığı için tıbbi yardım alınmalıdır. Genellikle krem ve losyonlardan oluşan bir tedavi uygulanır. Bununla birlikte ev içinde uyuz böceği ilaçlaması yapılmalı ve uyuzun istila ve bulaşıcılığı engellenmelidir.

Uyuz böceği deri altında çok uzun yaşarlar ancak eşyalar üzerinde sadece 1-2 gün hayatta kalabilirler.
Uyuz genelde hasta olan biriyle uzun süreli ve doğrudan yakın temas ile bulaşır. Aynı yatakta yatma, el ele tutuşma gibi durumlarda 15 dakikalık bir sürede bile uyuz bulaşabilir. Kalabalık ortamlarda bulaşma riski daha fazladır. Kedi ve köpek gibi hayvanlardan insana uyuz bulaşmaz.
Cildin pH dengesini değiştirme özelliğine sahip olan beyaz sirke kullanarak uyuz parazitlerinin vücuttan atılması sağlanabilir. Ancak en doğru uygulama doktor tarafından reçete edilen ilaçların kullanılmasıdır.
Uyuz böceği kirli sarı renklidir.
0,3 – 0,5 mm boyutlarında olduğundan uyuz böceğinin gözle görülmesi pek mümkün değildir.
İnsanın üst derisinde gömülerek yerleşen çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük olan uyuz böcekleri deri altında ilerlediği bölgelerde su kabarcıkları oluşturur. Deride kaşıntı ve döküntülere sebep olur. Deride kızarıklık, kaşıntı, döküntü, şişlik ve kabarcıklar uyuz olduğuna işaret eder.
Soğuk ortamlarda en fazla 1 hafta yaşayarak yumurtlayabilirler. Eşyaların en az 50 derece sıcaklıkta yıkanması ya da -10 derece bekletilmesi ile uyuz böceği ve yumurtaları tam olarak yok edilebilir.
Uyuz, uyuz böceğinin neden olduğu bir cilt hastalığıdır; genellikle yakın ve uzun süreli temaslarla insandan insana bulaşır. Kış aylarında daha çok görülür.
Deride kızarıklık, kaşıntı, döküntü, şişlik ve kabarcıklar varsa uyuz olduğunuzu anlayabilirsiniz. Tahriş olan deride yaraların oluşması, vücudun şiddetli kaşınması, aile içinde birden çok bireyin kaşınması, kaşıntıların geceleri artması, deride beyaz ve ince kanalların ortaya çıkması uyuzun belirtilerindendir.
Her yaşta ortaya çıkabilen bulaşıcı bir cilt deri hastalığı olan uyuz tedavisi oldukça kolaydır. Doktorun reçete ettiği krem, merhem ve solüsyonlarla kısa sürede içinde uyuz tedavisinden olumlu sonuç alınır. Bitkisel ve doğal yöntemlerle de uyuz hastalığını geçirmek mümkün olabilse de en kesin çözüm bir hekime başvurmaktır.
İnsandan insana geçen uyuz kendiliğinden geçmez mutlaka tıbbi yardım alarak tedavi edilmesi gerekir. Bunun yanında ev içi profesyonel ilaçlama şirketi tarafından uyuz böceği istilası ve yumurtalarına karşı ilaçlanmalıdır.
Uyuz tedavisi sürecinde vücuda sürülen krem ya da losyonlar sayesinde uyuz hastalığı tedavisi ortalama 10 gün sürer.

Ücretsiz Keşif

Uyuz böceği ilaçlama ihtiyaçlarınız için formu doldurarak bizden ücretsiz teklif alın.

WhatsApp Destek