Uyuz böceği nasıl olur? | SEBA İLAÇLAMA

Uyuz böceği nasıl olur?

Uyuz böcekleri genel olarak 0,4 mm boyutundadır, ancak mikroskop ile görülebilir. Gözle görülemez. Vücudunun rengi sarıdır. Bacakları kısa ve kıllıdır. 8 tane bacağı vardır. Erkek olanları, dişilere göre daha iri yapıdadır.
Uyuz böcekleri deri altına girerek tüneller açarak ilerler ve yumurtalarını bırakırlar. Çok hızlı şekilde üreyip çoğalabilirler. Yaklaşık dört ile sekiz hafta arasında yaşarlar. Uyuz böceğinin yaşadığı gri beyaz renkli, 1-10 mm uzunluğundaki tüneller parmaklar arasında dalgalı kirli bir çizgi halinde gözle görülebilmektedir.

Vücuda girip deri altında ilerledikleri bölgelerde su kabarcıkları oluşur. Aynı zamanda deri de kızarıklık, kabarıklık ve kaşıntı da meydana gelir. Uyuz böceğinin vücuda girmesi bu şekilde anlaşılabilir. Daha çok el parmak araları, el bileğinin iç yüzü, bilekler, koltuk altları, dirsekler ve kasıklarda görülmekle birlikte tüm vücutta da görülebilir. Kaşıntılar geceleri daha şiddetli olur.

Uyuz hastalığı dediğimiz bu hastalık her yaşta ortaya çıkabilen bulaşıcı bir hastalıktır. Uyuz genellikle hasta olan biriyle doğrudan ve uzun süreli yakın temas ile bulaşır. Kıyafet, havlu gibi kişisel eşyaların ortak kullanımı uyuzun bulaşmasını ve yayılmasını kolaylaştırır.

Uyuz hastalığı şüpheniz varsa bir an önce ve mutlaka Sağlık Kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir.

Uyuz böcekleri evlerde de yaşayabildiğinden ve bulaşıcı olduğundan dolayı evlerde uyuz istilasını engellemek için profesyonel bir ilaçlama firmasına uyuz böceği ilaçlama yaptırmak gerekir.

Uyuz böceği ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat Uyuz Böceği İlaçlama ihtiyacınız için 0(850) 471 07 97 telefon hattımızdan ya da 0(539) 674 07 97 WhatsApp hattımızdan bizimle iletişime geçerek ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Uyuz böceği nasıl olur?

Benzer Yazılar

Yorum yok

ilk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Lütfen isim giriniz. Lütfen geçerli bir email adresi giriniz. Lütfen bir mesaj giriniz.
WhatsApp Destek