Uyuz böceğini ne öldürür, nasıl ölür? | SEBA İLAÇLAMA

Uyuz böceğini ne öldürür, nasıl ölür?

Kaşıntılı bir deri hastalığı olan uyuz hastalığına sebep olan uyuz böceği yerleştiği deri içinde ortalama 4-8 hafta yaşar ve ölür. Ancak bıraktığı yumurtalardan yenileri çıkarak bu döngüyü devam ettirir. İnsan derisi yanında kedi, köpek gibi evcil hayvanlarda da görülebilir.

Uyuz hastalığı için tıbbi yardım alınmalıdır. Genellikle krem ve losyonlardan oluşan bir tedavi uygulanır. Bununla birlikte ev içinde uyuz böceği ilaçlaması yapılmalı ve uyuzun istila ve bulaşıcılığı engellenmelidir.

Soğuk ortamlarda en fazla 1 hafta yaşayarak yumurtlayabilirler. Eşyaların en az 50 derece sıcaklıkta yıkanması ya da -10 derece bekletilmesi ile uyuz böceği ve yumurtaları tam olarak yok edilebilir.

Cildin pH dengesini değiştirme özelliğine sahip olan beyaz sirke kullanarak uyuz parazitlerinin vücuttan atılması sağlanabilir. Ancak en doğru uygulama doktor tarafından reçete edilen ilaçların kullanılmasıdır.

Uyuz böceği ile mücadelede ekonomik fiyatlarla ilaçlama yaparak kesin sonuç elde ediyoruz. 16 yıllık deneyimimizle sizlere 6 ay garantili ilaçlama hizmeti sunarak %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. 7 gün 24 saat Uyuz Böceği İlaçlama ihtiyacınız için 0(850) 471 07 97 telefon hattımızdan ya da 0(539) 674 07 97 WhatsApp hattımızdan bizimle iletişime geçerek ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Uyuz böceği nasıl olur?

Benzer Yazılar

Yorum yok

ilk yorumu siz yapın.

Yorum Yap

Lütfen isim giriniz. Lütfen geçerli bir email adresi giriniz. Lütfen bir mesaj giriniz.
WhatsApp Destek